Владімір Прібиловський
У Росії знайшли мертвим автора книги «Соратники Путіна»

Російський публіцист, автор невиданої книги «Соратники Путіна» Владімір Прібиловський помер у Москві. Як повідомляють його друзі в соціальних мережах, його знайшли мертвим у власній квартирі. Цю інформацію радіостанції Business FM підтвердив син письменника Міхаіл. Можливої причини смерті батька він не назвав, передає BBC.

Прібиловському цього року виповнилося б 60 років. Він брав активну участь у громадському житті Росії в 90-х роках, у 2000-х став відомий як засновник і керівник Інтернет-видання «Антикомпромат».

У 2007 році проти нього було порушено кримінальну справу за статтями про розголошення даних, які становлять державну таємницю. Через два роки справу закрили.

Йшлося про публікацію Прібиловським на «Антикомпроматі» текстів допитів свідків у справі про вбивство у квітні 2005 року колишнього начальника московського УФСБ Анатолія Трофімова та його дружини.

Під час обшуку в квартирі автора вилучили два комп’ютери й близько десятка дискет і CD-дисків; з-поміж іншого були вилучені електронні носії з чернетками книги «Корпорація. Росія й КДБ у часи президента Путіна», яку він писав у співавторстві з російсько-американським істориком Юрієм Фельштинським, а також заготовки до книги «Соратники Путіна».

Владімір Прібиловський – автор понад 40 книг. Книга-розслідування «Корпорація. Росія й КДБ у часи президента Путіна» вийшла в Нью-Йорку в перекладі. В 2012 році вийшло друге доповнене видання монографії за назвою 2Корпорація. Росія й КДБ на рубежі століть».

У березні 2010 року Прібиловський підписав звернення російської опозиції «Путін повинен піти».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ