Експерти припускають, що Трамп прагне в першу чергу налагодити стосунки США з великими державами

Екс-голова нафтової компанії ExxonMobil, а нині держсекретар США Рекс Тіллерсон планує пропустити зустрічі міністрів закордонних справ держав-членів НАТО, що мали би стати для нього першими союзниками по Альянсу. Водночас він разом із президентом Дональдом Трампом зустрінеться в США з лідером КНР Сі Цзіньпіном та планує наприкінці квітня побувати з візитом у Росії. Про це пише Reuters із посиланням на американських чиновників.

«Тіллерсон має намір пропустити перше засідання 28 союзників по НАТО 5-6 квітня в Брюсселі, відтак, він може бути присутнім на зустрічі президента Дональд Трампа з головою КНР Сі Цзіньпіном, яка очікується 6-7 квітня», – зазначає видання.

За словами колишніх посадовців, той факт, що Тіллерсон пропустить засідання НАТО та відвідає Москву може підтвердити поширену думку про те, що Трамп прагне в першу чергу налагодити стосунки США з великими державами, ігноруючи відносини з країнами, які залежать від Вашингтона у питаннях безпеки.

«При цьому представник Держдепартаменту США заявив, що Тіллерсон зустрінеться у середу з міністрами закордонних справ 26 з 27 країн-членів НАТО (всіх, окрім Хорватії) на зборах Альянсу щодо питання боротьби з «Ісламською державою», – йдеться у повідомленні.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберґ прибув до Вашингтона в понеділок з триденним візитом, зокрема, для переговорів з міністром оборони США Джеймсом Меттісом та участi у консультаціях щодо боротьби з «Ісламською державою».

Представник Державного департаменту заявив, що Тіллерсон не проводитиме окрему зустріч з міністрами закордонних справ країн НАТО у Вашингтоні, але, імовірно, зустрінеться з ними під час консультацій щодо боротьби з «ІДІЛ».

«Після цих консультацій і зустрічей, у квітні він відправиться на зустріч країн G7 (великої сімки) в Італії, а потім на зустрічі в Росії», – додав речник Держдепу та зазначив, що на засіданні ради міністрів закордонних справ країн НАТО США представлятиме заступник держсекретаря з політичних питань Том Шеннон.

Як відомо, екс-глава нафтової корпорації Exxon Mobil Corp. Рекс Тіллерсон відомий своїми проросійськими заявами. Зокрема, на посаді генерального директора Exxon Mobil Corp. Він виступав проти санкцій щодо РФ. Також Тіллерсон має бізнес-інтереси в Росії. Американська преса навіть називала його «пуделем» Путіна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ