Президент РФ підписав указ про внесення змін до Положення про порядок проходження військової служби

Президент Росії Владімір Путін підписав указ, згідно з яким іноземців, які служать в російській армії, зможуть залучати до миротворчих і антитерористичних операцій за межами РФ. Про це повідомляє РБК.

Згідно з поправками, іноземці, які уклали контракт про проходження військової служби в російській армії, можуть бути залучені до «діяльності з підтримання або відновлення міжнародного миру і безпеки або з припинення міжнародної терористичної діяльності за межами території Російської Федерації».

Раніше прописана в Положенні норма збігалася з нормою закону «Про військовий обов’язок і військову службу». Відповідно до закону, військовослужбовці-іноземці могли брати участь у «виконанні завдань в умовах воєнного стану, а також в умовах збройних конфліктів», роблячи це відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, а також міжнародних договорів і законодавства Росії. Про участь іноземців в операціях за межами території Росії закон окремо нічого не говорить. Наголошується, що іноземці можуть служити в російській армії за контрактом тільки солдатами, матросами, сержантами і старшинами.

На відміну від росіян, іноземці під час вступу на військову службу не приносять присягу «на вірність Батьківщині», але дають зобов’язання «дотримуватися Конституції Російської Федерації, суворо виконувати вимоги військових статутів, накази командирів і начальників, гідно виконувати військовий обов’язок».

Відповідно до закону, військові формування Збройних сил Росії, що направляються за кордон для припинення міжнародної терористичної діяльності, повинні комплектуватися з контрактників на добровільній основі.

На даний час російські військовослужбовці беруть участь у військовій операції в Сирії. Однак Міноборони РФ не розкривало даних про залучення до військових дій контрактників з числа іноземних громадян.