Путін Асад
Путін може надати притулок Асаду в РФ

Господар Кремля готовий надати притулок сирійському Президенту Башару Асаду в Росії. Про це Владімір Путін заявив в інтерв’ю виданню Bild, пише УНІАН.

Водночас Президент Росії заявив, що наразі обговорювати це питання передчасно і треба дати можливість сирійському народу висловитися.

«І я вас запевняю, якщо це піде демократичним способом, таким шляхом, то, можливо, і не потрібно буде Асаду нікуди їхати. І не важливо, буде він президентом чи ні», – додав Путін.

Російський лідер вважає, що Президент Сирії не несе відповідальності за знищення мирного населення в країні.

«Він не прагне до знищення власного населення. Він бореться з тими, хто прийшов до нього зі зброєю в руках. А якщо від цього страждає мирне населення, то я думаю, що, перш за все, відповідальність за це несуть ті, хто бореться з ним зі зброєю в руках, і ті, хто допомагає збройним формуванням», – сказав Путін.

«Я думаю, що Президент Асад зробив чимало помилок у розвитку конфлікту в Сирії. Але хіба ми з вами не знаємо, що конфлікт не набув би такого масштабу, якби спочатку не був підтриманий ззовні у величезних кількостях грошима, зброєю, бойовиками? У таких конфліктах, звичайно, на жаль, на превеликий жаль, страждає мирне населення. Але хто несе відповідальність за це? Уряд, який прагне зберегти суверенітет і бореться з такими антиконституційними діями, чи ті, хто організовує таку збройну боротьбу з урядом?», – сказав Путін.

На думку Путіна, в Сирії потрібно рухатися у напрямку конституційної реформи.

«Це складний процес, звичайно. А потім на базі нової Конституції провести дострокові вибори і президента, і парламенту. І лише сам сирійський народ повинен визначити, хто і як керуватиме країною. Лише в цьому разі можна буде створити ситуацію стабільності, безпеки, створити умови для зростання економіки і добробуту людей, створити умови для того, щоб вони не бігли в Європу, а жили в своїх власних будинках на своїй власній батьківщині», – сказав він.

Нагадаємо, Асад 20 жовтня 2015 року відвідав Росію з візитом і зустрівся з Путіним.

Читайте: «Шейх» Путін отримав благословення від Асада на захоплення Сирії, – The Washington Post

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в грудні 2015 року в Росії в приватних розмовах говорили про відставку сирійського президента. Про офіційні заяви поки не йшлося. Водночас, у Москві навіть підготували список потенційних наступників Асада.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ