Американський журналіст спрогнозував окупацію Естонії Росією 2022 року

Американський письменник і журналіст Джеймс Кірчик у статті для Foreign Policy описав сценарій окупації Росією Естонії. За його прогнозом, датою початку військової агресії проти однієї з країн Балтії буде травень 2022 року.

Згідно з цим сценарієм окупації, 150 російських спецназівців проникнуть на територію Естонії і захоплять адмінбудівлю в Нарві, поставивши на його даху триколор, а також проголосили «Нарвську Народну Республіку». У заяві ЗМІ вони повідомлять, що будуть «захищати російське населення від фашистського режиму в Таллінні».

У свою чергу, населення байдуже відреагує на події, оскільки чекало повторення «кримського сценарію» у себе в країні.

За словами журналіста, вторгненню передуватимуть репортажі у прокремлівських ЗМІ Естонії про прийдешній «геноцид росіян».

«Точно так само кілька років тому вони попереджали про примарний геноцид, який український уряд нібито проводить проти російськомовного населення. Напруженість досягла піку в березні, коли російські ЗМІ звинуватили «естонську фашистську банду» у викраденні російського підлітка», – пише автор.

«Агенти російської Служби зовнішньої розвідки в Нарві з самого початку знали, що хлопець напідпитку впав з мосту. Але такі факти не повинні заважати задумам. А в даному випадку приводом для їх здійснення став заклик російського лідера в Нарві, який звернувся до Москви за «братньою допомогою» в запобіганні майбутніх погромів».

При цьому в сценарії Кірчика естонський спецназ виявляється фактично неспроможним, хоч і робить спроби вигнати росіян з захопленої адмінбудівлі.

«Проте, всім відразу стало зрозуміло, що це порожня загроза. За день до вторгнення на східному березі річки Нарви зосередилася угруповання російських військ чисельністю 25 тисяч чоловік, 200 танків і 50 вертольотів вогневої підтримки», – підкреслив письменник, додавши, що ненависть Путіна до естонців носить особистий характер, оскільки під час Другої світової війни його батька нібито здали нацистам місцеві жителі.

Відповідно до сценарію журналіста, Таллін нічого не зможе зробити з російським вторгненням, тому що президент США Дональд Трамп 2019 року виведе війська НАТО з Естонії.

До того ж у Путіна, за прогнозами письменника, не буде причин турбуватися про заходи у відповідь з боку США через слова одного з чиновників Білого дому «Я не впевнений, що захотів би піти на ризик ядерної війни через якесь місце, що знаходиться в околицях Санкт-Петербурга».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ