Трамп і Путін знищать один одного?

Якщо виявиться, що президент РФ Владімір Путін дійсно допоміг Дональду Трампу стати президентом США, втрутившись у вибори у Сполучених Штатах, то це обернеться катастрофою для російського лідера. Про це ідеться у статті Financial Times.

Як підкреслили автори, американські спецслужби впевнені, що за зломом листування Демократичної партії стояла саме Росія. До того ж, нещодавно з’ясувалося, що російські агенти поширювали в популярних соцмережах інформацію, спрямовану проти Клінтон.

Також зазначено, що коли Трамп був змушений відправити у відставку свого радника з нацбезпеки генерала Майкла Флінна, який не повідомив про контакти з російською владою, для президента США стало політично неможливо допомогти Кремлю, послабивши санкції.

«Усвідомивши, що адміністрація Трампа не зможе скасувати санкції, Кремль вирішив влаштувати масову висилку з Росії американських дипломатів, у відповідь на висилку російських дипломатів, що сталася ще при адміністрації Обами. Перспектива поставок американської зброї в Україну також стала реальнішою. Росія, своєю чергою, збирається провести в Східній Європі масштабні військові навчання «Захід-2017», що підсилює американські побоювання», – наголошує автор статті.

За його словами, іронія ситуації полягає в тому, що Клінтон, яка вже намагалася перезавантажити відносини з Росією на посту держсекретаря, якби стала президентом США, то прогрес у співпраці двох країн був би помітнішим.

«Натомість Америку може охопити новий спалах гніву на адресу Росії, коли закінчиться розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера. І хоча ситуація тоді буде найгіршою для Трампа, однак непряма загроза виникне і для Путіна, оскільки в Росії в березні відбудуться президентські вибори», – резюмував оглядач.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ