29 березня у Росії набув чинності закон про відповідальність за неповагу до влади

У Росії жителя Новгородської області Юрія Картижева оштрафували на 30 тисяч рублів за дописи в соцмережі «ВКонтакте», в яких він нібито написав «Путін – казковий*******». Про це повідомляє Медуза.

Жителю міста Мала Вішера Юрію Картижеву 34 роки, він нещодавно звільнився з колонії, де відсидів більше 2 років за крадіжку (чоловік визнав свою провину і звільнився умовно-достроково).

На своїй сторінці у «ВКонтакте» Картижев постійно критикує російську владу.

Згідно з матеріалами адміністративного провадження, 31 березня Картижев опублікував на своїй сторінці два відео про російську владу. Одне з них розповідало про те, що уряд Росії вирішив надати Киргизії безоплатну допомогу в розмірі 30 мільйонів доларів; другий ролик – опитування жителів Костроми про «Єдіную Росію». Згідно прикладеними до справи скріншотами, обидва відео Картижев підписав «Путін – казковий *******».

Картижев підтвердив «Медузі», що публікував ролики, але уточнив, що в постах лайки не було, мовляв, він написав «Путін – казковий дол…», а це може означати що завгодно, аж до «Путін – казковий довгожитель».

Картижев впевнений, що напис «Путін – казковий *******» на його сторінці залишили поліцейські, які нібито зламали його сторінку і відредагували пости.

Як відомо, 29 березня у Росії набув чинності закон про відповідальність за неповагу до влади. Пости на сторінці Картижева з’явилися за два дні.

Вже 2 квітня капітан поліції на прізвище Ментовський склав рапорт про те, що виявив на сторінці Картижева пости, які «ображають суспільну мораль» і демонструють «явну неповагу до держави».

3 квітня проти Картижева порушили справу про адміністративне правопорушення за статтею про неповагу до влади.

Картижев каже, що поліцейські вимагали від нього визнати провину. Він запевняв, що написав тільки «Путін – казковий дол…» і не використав мат.

22 квітня жителя Новгородської області оштрафували на 30 тисяч рублів (приблизно 12,5 тисячі гривень).

Картижев збирається скаржитися в ЄСПЛ.