допінг
IAAF на невизначений термін зупинила членство Всеросійської асоціації легкої атлетики через скандал із уживанням допінгу

Президент Росії Владімір Путін міг бути обізнаний про ситуацію з приховуванням позитивних допінг-проб російських легкоатлетів. Про це йдеться у другій частині доповіді Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA). Документ маэ бути офіційно представлений 14 січня, передає РБК.

За словами співрозмовника агентства, автор доповіді Дік Паунд стверджує, що екс-президента Міжнародної Асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) Ламина Діака і Владіміра Путіна пов’язували дружні стосунки. Як пише AP, юрист IAAF Хав Робертс особисто передав відомості Діаку про дев’ять випадків вживання допінгу російськими спортсменами, запитавши, які дії той планує зробити.

У доповіді WADA не вказується, коли відбулася зустріч Робертса і Діака. Згідно з документом, екс-президент IAAF сказав юристу, що «він перебуває у важкій ситуації, яку може вирішити лише президент Росії Владімір Путін, з яким його пов’язує дружба».

У підсумку, ніхто з дев’яти підозрюваних спортсменів не взяв участь у чемпіонаті світу з легкої атлетики в Москві, який пройшов у серпні 2013 року, однак атлетична федерація не розслідувала їх порушення.

Увагу авторів доповіді також привернула ситуація з телевізійними правами Росії на показ ЧС-2013. Наголошується, що їх вартість несподівано зросла з 6 млн. дол. до 25 млн. дол. Умови контракту обговорювалися в 2012 році в Москві на зустрічі на той момент президента Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА) Валентина Балахничева, неназваного консультанта з російського ТБ, а також консультантів IAAF Папи Масати Діака (син Ламина Діака) і Хабіба Кіссе. На переговорах було вирішено, що суму в 25 млн. дол. виплатить великий російський банк. Паунд звернувся до IAAF з проханням перевірити цю угоду.

Агенство AP пише, що російські чиновники регулярно обговорювали з представниками асоціації підозрілі проби легкоатлетів. У документах, які є розпорядженні Аssociated Press, містяться плани щодо знищення доказів порушення допінгових правил.

У листопаді минулого року Ламін Діак був заарештований у Франції за підозрою в отриманні хабара від ВФЛА за приховування допінгових порушень російських спортсменів. За версією слідства, спортивні функціонери прийняли від атлетів щонайменше €200 тис. Фігурантом розслідування також є Хабіб Кіссе.

7 січня комісія з етики IAAF довічно відсторонила від спорту Валентина Балахничева. Його підозрюють у причетності до шантажу російської легкоатлетки Лілії Шобухової на суму €450 тис., а також приховування позитивних допінг-тестів у спортсменів збірної Росії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, перша частина доповіді комісії WADA була опублікована 9 листопада. Агентство звинуватило Мінспорту і ФСБ у втручанні в роботу акредитованої антидопінгової лабораторії, яка знаходиться в Москві. За даними WADA, в кінці 2014 року голова Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков особисто розпорядився знищити 1417 допінг-проб перед перевіркою.

Нагадаємо, Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) на невизначений термін зупинила членство Всеросійської асоціації легкої атлетики через скандал із уживанням допінгу. Це означає, що російські легкоатлети не зможуть узяти участі в Олімпійських іграх 2016 року у Бразилії, як і в інших легкоатлетичних змаганнях під егідою цієї міжнародної асоціації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ