Наразі слідству потрібні конкретні докази проти Путіна

Президент Росії Владімір Путін може офіційно стати фігурантом справи про застосування нервово-паралітичної речовини «Новічок» в британському Солсбері під час спрби спробі отруєння колишнього російського подвійного агента Сєрґєя Скрипаля та його дочки Юлії. На даний момент роль господаря Кремля в цьому злочині вивчає Скотланд-Ярд, передає The Guardian.

Водночас хоча британські спецслужби припускають, що Путін, найімовірніше, особисто схвалив операцію з ліквідації Скрипаля, довести це – досить складна процедура. Зокрема, слідству потрібні конкретні докази проти Путіна.

«Ми – офіцери поліції, тому нам потрібно шукати докази. Було багато спекуляцій про те, хто несе відповідальність, хто віддавав накази, і все це засновано на експертних знаннях людей про Росію. Я повинен працювати з доказами», – сказав глава антитерористичного управління поліції Британії Ніл Басу.

Нагадаємо, 4 березня 2018 року екс-полковник ГРУ Сєрґєй Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені в несвідомому стані на лавці в центрі Солсбері. Слідчі встановили, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною «Новічок», яку виробляли на території РФ. На думку британської влади, за отруєнням стояли російські агенти. Водночас Росія заперечувала свою можливу причетність до отруєння Скрипалів.

Після інциденту Британія та її союзники видворили десятки російських дипломатів, Росія відповіла дзеркальними діями. Водночас через напад США запровадили нові санкції проти РФ.

Скрипалі пережили отруєння, але залишки «Новічка» у флаконі від парфумів підібрав місцевий житель і дав своїй подрузі Дон Стерджес, яка померла 8 липня.

У Британії переконані, що особисту відповідальність за отруєння Скрипаля та його дочки несе саме говсподар Кремля Путін. Британські прокурори 5 вересня назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це – Алєксандр Петров та Руслан Боширов. Поліція також з’ясувала за записами камер спостереження їхній детальний маршрут 3 і 4 березня у Лондоні та Солсбері. Нині єкс-прем’єрка Британії Тереза Мей заявляла, що росіяни, яких британські слідчі підозрюють у виконанні отруєння в Солсбері, є офіцерами ГРУ – військової розвідки РФ. Водночас у МЗС Росії казали, що названі імена їм невідомі, та заявили про «інформаційні маніпуляції» з боку Британії.

3 серпня 2019 року Держдепартамент США офіційно оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії через використання хімічної зброї в нападі у Великій Британії на російського подвійного агента Сєрґєя Скрипаля в 2018 році. Пізніше Міністерство фінансів США також заявивло, що запроваджує додаткові санкції щодо Росії в рамках заходів, передбачених законом про контроль і ліквідацію хімічної і біологічної зброї.