Окупанти з пафосом відкрили міст через Керченську протоку

В анексованому Росією Криму офіційно відкрили автомобільну частину так званого Кримського мосту через Керченську протоку. Про це повідомляє РИА Новости.

На відкриття мосту приїхав президент РФ Владімір Путін. Російські ЗМІ звітують, що господар Кремля за кермом «Камаза» очолив колону з трьох десятків вантажівок, які випробували міст на міцність.

За даними видання, автомобільний рух мостом стартує 16 травня. У російському інформагентстві уточнюють, що першими мостом проїдуть жителі окупованого Криму та Кубані.

Проїзд для легкового транспорту та пасажирських автобусів відкриють одночасно з двох берегів Керченської протоки – по дві смуги в кожну сторону. У 2019 році окупанти планують запустити рух поїздів.

Міст через Керченську протоку поєднав анексований Крим і російський Краснодарський край. Його довжина становить 19 кілометрів. Будівництво триває з 2015 року. Рух автомобілів, згідно з графіком, мав відкритися в грудні 2018 року.

У Росії заявляють, що пропускна спроможність мосту – 40 тисяч автомобілів і 47 пар поїздів на добу, 14 млн пасажирів і 13 млн тонн вантажів на рік.

У зв’язку з будівництвом Україна готує позов до Росії через збитки портів. Крім того, будівництво відбувалося з порушеннями міжнародного права, оскільки Україна, як прибережна країна, не давала дозволу. Також в Міністерстві інфраструктури України готують список санкцій для всіх компанії, які працюють на об’єктах будівництва мосту.