Борис Джонсон наголосив: про русофобію не йдеться

Президент Росії Владімір Путін «практично напевне» особисто віддав наказ використати токсичну нервово-паралітичну речовину «Новічок» для отруєння колишнього російського агента Сєргєя Скрипаля. Про це заявив глава МЗС Великої Британії Борис Джонсон, передає Європейська правда.

«У нас суперечка з путінським Кремлем і з його рішенням – а ми вважаємо, що практично напевне направити використання нервово-паралітичної речовини на вулицях Великої Британії, на вулицях Європи вперше після Другої світової війни було його рішенням», – заявив британський міністр.

Борис Джонсон наголосив, що Лондон водночас не має нічого проти самих росіян.

«В результаті того, що відбувається, русофобії не повинно бути», – сказав Джонсон.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей поклала відповідальність за отруєння екс-співробітника ГРУ Сєргєя Скрипаля на Росію. Звинувачення підтримали США, Франція та Німеччина.

Велика Британія висилає з країни 23 російських дипломатів та припиняє всі дипломатичні контакти з РФ на високому рівні через отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скрипаля та його дочки.

Речовина «Новічок», якою отруїли Скрипаля та його доньку, була розроблена та виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де розташована військова науково-дослідна установа РФ.

За словами Генсека НАТО Єнса Столтенберґа, «Новічок» є однією з найбільш токсичних речовин у світі.