Путін несподівано заявив, що готовий віддати Україні кораблі та авіатехніку, що залишилась в окупованому Криму. Згодом російський президент вустами свого речника Пєскова пояснив, що це все, мовляв, заради миру в Україні. Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник пояснив, що означає цей несподіваний «атракціон нечуваної щедрості».

 

«Путін вкотре цинічно вдає з себе миротворця. І ось уже наші експерти заговорили про жахливий стан цієї техніки, що вона перетворилася на брухт тощо. Однак тут важливіше інше: якщо Україна погодиться на трюк із поверненням – це може стати суттєвим козирем РФ на міжнародній арені. Мовляв, Москва намагається дружити з Києвом і Україна змушена приймати як статус-кво нові реалії – російську владу на півострові. Це шлях до певного, наразі не юридичного, але закріплення факту зміни кордонів», – зауважує Олійник.

 

До того ж, як зазначає експерт, пряник – як завжди у Москви – іде в парі з батогом.

«Лавров наголошує на відсутності факту порушення Будапештського меморандуму, мовляв, слід враховувати результати «референдуму» березня 2014 року. У Держдумі РФ гуляють ідеї про перегляд так званого великого договору з Україною, де визнано наші кордони (Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року). В цих умовах найменша готовність Києва піти на ці переговори загрожує суттєвими втратами нашої позиції».