Путін, війна
Путін планував створити «Українську Федерацію», розповів екс-радник господаря Кремля Андрєй Ілларіонов

Кремль планував захопити 11 областей України, а також Київ у 2014 році. Але цей задум провалився, і Москва вирішила поборотися за вплив на Україну за допомогою «ДНР-ЛНР». Про це розповів відомий російський економіст, колишній радник президента РФ Владіміра Путіна (2000-2005 рр) Андрєй Ілларіонов, пише Апостроф.

За його словами, анексія Криму здалася Путіну недостатньо потужним інструментом для впливу на Україну. Тому Кремль розпочав операцію із захоплення не лише Донбасу, але і всієї «Новоросії».

«Невипадково, що Путін у своєму виступі від 17 квітня 2014 року, в так званій «новоросійській промові», змалював кордони того квазідержавного утворення, яке він, очевидно, за порадами свого кума Медведчука (українського політика Віктора Медведчука, – ред.), планував створити на південному сході України. Іншими словами, завдання полягало в тому, щоби відірвати від України 8 регіонів з населенням приблизно у половину населення України. А потім створити в цьому регіоні формування, підпорядковане Кремлю, – так звану «Українську Федерацію». Тоді, за цією логікою, навряд чи решта країни змогла б піти на Захід, Україна в цілому була б істотно ослаблена і виявилася повністю під контролем Кремля», – розповів Ілларіонов.

Читайте: Розвідка Stratfor: ФСБ провалила завдання в Україні

Втім, план Путіна провалився, констатує російський економіст.

«Так, замість восьми областей агресор отримав лише клаптики Донецького і Луганського регіонів, при тому, що на початковому етапі операції планувалося захопити не менше 11 областей: крім 8 областей «Новоросії» (Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської та Дніпропетровської) туди мали увійти ще Чернігівська, Сумська та Київська області, включаючи місто Київ», – підсумував Ілларіонов.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, фахівці приватної розвідкомпанії США Stratfor розглянули три можливі сценарії масштабного вторгнення Росії в Україну.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ