Господар Кремля вважає паспорти РФ для жителів окупованого Донбасу «гумантарною допомогою»

Президент держави-агресора Владімір Путін заявив, що рішення про спрощений порядок надання російського громадянства для жителів окупованих районів Луганської та Донецької областей України має «гуманітарний характер». Про це пише російське видання ТАСС.

«Питання, пов’язане з паспортами, має чисто гуманітарний характер», – сказав Путін.

За його словами, Польща упродовж багатьох років видає «Карти поляка» українцям.

«Паспорти видає Румунія відповідно угорцям, румунам, полякам… А чим же росіяни, які проживають в Україні, гірші від румунів, поляків чи угорців?», – заявив він.

Путін вважає, що люди, які проживають на території ОРДЛО, «перебувають у набагато складнішому становищі, ніж поляки, румуни чи угорці на території України».

«Їм навіть важко пересуватися на території України або третіх країн, по території Росії навіть важко пересуватися, їм не купити квиток навіть ні на літак, ні на поїзд. Це взагалі позамежна ситуація», – сказав президент країни-агресора.

Путін також натякнув, що Україна повинна ухвалити закон про особливий статус Донбасу.

Він переконаний, що видачі паспортів РФ в ОРДЛО нічим не відрізняються від видачі паспортів в Україні інших країн.

Крім того, він прокоментував питання про обговорення цієї ситуації в Раді безпеки ООН.

«Нехай виносять (питання про видачу російських паспортів жителям ОРДЛО, – ред.), обговоримо», – заявив Путін.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Владімір Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.

25 квітня у МВС РФ заявили, що мешканці окупованого Донбасу зможуть отримати російське громадянство, не відмовляючись від українського.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.

Читайте: В уряді прокоментували наслідки відмови жителів Донбасу від українських паспортів