Україна вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу

Російський президент Путін поводиться як послідовник Сталіна, намагаючись очистити окупований Крим від його корінних мешканців та заселити півострів росіянами. Про це з трибуни парламенту 18 травня сказав голова Меджлісу кримських татар, народний депутат Рефат Чубаров, передає Українська правда.

Він зауважив, що насильницькі викрадання та вбивства кримських татар, чисельні напади та обшуки в їхніх будинках, заборона діяльності Меджлісу, судове переслідування його членів, масові затримання мусульман у Криму та заборона незалежних кримськотатарських ЗМІ – це свідома політика етноциду кримськотатарського народу з боку російської влади.

Від імені всіх кримських татар він висловив вдячність українській нації за підтримку в ці скрутні для них часи.

За словами голови Меджлісу, зараз він і його поплічники роблять усе для того, аби вже найближчими місяцями напрацювати зміни та доповнення до Конституції України і таким чином  переформатувати кримську автономію, щоби «зміцнити українськість на кримській землі», врахувати право кримськотатарського народу на самовизначення на своїй батьківщині.

Як відомо, сьогодні Україна відзначає 73 роковини депортації кримськотатарського народу з власної історичної батьківщини – Криму. О 12:00 в четвер відбудеться хвилина мовчання за жертвами геноциду кримськотатарського народу, а о 18:00 на Майдані Незалежності у Києві почнеться жалобний мітинг. Також всі храми Української православної церкви Київського патріархату вшанують пам’ять жертв геноциду дзвоном.

Як відомо, 18 травня 1944 року співробітники карального органу НКВС за наказом Сталіна прийшли у будинки кримських татар і оголосили про виселення з Криму. Радянська влада звинувачувала їх нібито в участі у комітетах, організованих німецькою окупаційною адміністрацією.

За наказом радянської влади впродовж двох днів – з 18 по 20 травня – депортували близько 200 тисяч осіб кримськотатарського населення.

2015 року Верховна Рада України ухвалила постанову, визнавши депортацію кримських татар геноцидом. З часу знущань над кримськотатарським народом минуло 73 роки, але вони знову опинилися перед викликом – російська окупаційна влада не дає спокою корінному народу Криму. В оселях та мечетях кримських татар представники окупаційної влади РФ проводять обшуки, затримання населення, усіляко порушують права людини, а лідерам народу заборонили в’їжджати на півострів та контактувати з рідними, які зазнають постійних утисків.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ