За словами Постоловського, заява Путіна свідчить про його план із шантажу США

Заяву російського президента Владіміра Путіна про можливість початку глобальної війни, якщо Захід не перестане стримувати Росію, треба розглядати як ультиматум. Це відвертий шантаж у першу чергу щодо США. Так прокоментував заяви кремлівського керівника політолог Сергій Постоловський.

На переконання фахівця, Путін або повинен іти до кінця і досягати свого в Україні, або він втратить владу.

За словами Постоловського, є і третій варіант, але він не задовольняє Путіна: ідеться про визнання своєї провини, щоб нормалізувати відносини, вивести війська з Донбасу і віддати Крим.

«Російський президент і далі продовжує говорити з позиції сили. Це відвертий шантаж щодо США, щоб Вашинґтон залишив у сфері впливу Росії не тільки Україну. Між рядків заяви Путіна можна прочитати і про Білорусь, і про Молдову, і про країни колишньої Югославії. Тобто Путін хотів сказати: або ми знову повертаємося до біполярного світу, або буде глобальна війна», – підкреслив експерт.

Крім того, він зауважив, що слова Путіна не про те, що зробить Кремль, а, швидше за все, закид, аби перевірити реакцію США.

«Путін зробив таку заяву, тому що в нього не клеїться картинка по Україні, плюс йде напруження внутрішньої ситуації в Росії. Економічні санкції продовжують діяти, почалися протести росіян. Причому ці антикорупційні протести пройшли не тільки в Москві і Петербурзі, а в багатьох російських містах. Путін уже заявив, що ці акції нагадують йому арабську весну і український Майдан», – стверджує політолог.

Згідно з його прогнозом, ці слова російського президента призведуть до того, що США займе більш жорстку позицію щодо Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ