Президент РФ відхрестився від відповідальності за нібито існування державної системи підтримки допінгу

Російський президент Владімір Путін вперше визнав факт застосування допінгу в російському спорті. Однак, відразу відхрестився від провини влади. Про це він заявив у Красноярську, пише Російська газета.

«Ще раз хочу підкреслити: в Росії ніколи не було, немає і, сподіваюся, ніколи не буде ніякої державної системи підтримки допінгу. Навпаки, буде тільки боротьба з допінгом. Претензії про те, що на якихось пробах виявили якісь подряпини, ми не приймаємо. Коли ми ці проби передавали, ніяких претензій не було. Якби були претензії, вони мали бути позначені. Нічого цього не було (…) потрібно визнати, що у нас є достовірно виявлені випадки застосування допінгу, а це абсолютно неприйнятно», – заявив господар Кремля.

Крім того, Путін назвав «шахраями» російських інформаторів WADA: «Сподіваюся, що ніяких шахраїв, які самі організовують допінгові програми, а потім біжать за кордон, там (у лабораторії, – прим. ред.) не буде. А буде налагоджена жорстка і ефективна система боротьби з допінгом».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, минулого року спортивний світ сколихнув скандал із вживанням допінгу спортсменами з Росії. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) на невизначений термін зупинила членство Всеросійської асоціації легкої атлетики. Згодом з’явився список з понад чотирьох тисяч російських спортсменів, які через вживання допінгу позбавлені права виступати на міжнародних змаганнях.

У Всесвітньому антидопінговому агентстві підозрюють, що президент Росії Владімір Путін міг бути обізнаний про ситуацію з приховуванням позитивних допінг-проб російських легкоатлетів.

Нагадаємо, Міжнародний союз ковзанярів (ISU) відібрав у Росії право на проведення етапу Кубка світу в Челябінську, що мав відбутися 10-12 березня.

Раніше збірні Чехії, Норвегії та Великої Британії заявили про намір бойкотувати етап Кубка світу з біатлону, який мав відбутися в російській Тюмені.

Ще раніше Міжнародна федерація бобслею і скелетону (IBSF) ухвалила рішення перенести Чемпіонат світу 2017 року з Росії до німецького міста Кеніґсзее. Спочатку турнір мав пройти в Сочі, але в останні дні провідні скелетоністи оголосили про бойкот Чемпіонату світу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ