Господар Кремля доручив збільшити фінансування наукових досліджень в галузі штучного інтелекту

Президент Росії Владімір Путін доручив значно збільшити фінансування наукових досліджень в галузі штучного інтелекту. На його думку, «монополіст у цій сфері може стати володарем світу».  Про це господар Кремля заявив на нараді щодо розвитку технологій в галузі штучного інтелекту, повідомляє ТАСС.

«Якщо хтось зможе забезпечити монополію в сфері штучного інтелекту, то наслідки нам всім зрозумілі – той стане володарем світу», – сказав Путін.

Він пояснив, що штучний інтелект здатний швидко ухвалювати оптимальні рішення на основі аналізу гігантських обсягів інформації, що дає колосальні переваги в якості та результативності.

«Боротьба за технологічне лідерство – перш за все в сфері штучного інтелекту – вже стала полем глобальної конкуренції. Швидкість створення нових продуктів і рішень зростає в геометричній прогресії», – зазначив президент РФ.

За його словами, багато країн вже мають свої стратегії розвитку штучного інтелекту.

«І ми, звичайно, повинні забезпечити технологічний суверенітет в сфері штучного інтелекту, це найважливіша умова благополуччя нашого бізнесу і економіки, якості життя громадян Росії, безпеки і обороноздатності держави», – сказав Путін.

Він уточнив, що «потрібні саме універсальні рішення, використання яких дає максимальний ефект, причому в будь-якій галузі».

«Росія повинна стати одним з ключових майданчиків для вирішення найскладніших наукових завдань за участю вчених з усього світу. Необхідно кратно збільшити фінансування досліджень в області штучного інтелекту», – наказав Путін.