Луганський письменник 25 років тому передбачив війну на Донбасі
Луганський письменник 25 років тому передбачив війну на Донбасі

Луганський письменник-фантаст Сергій Чебаненко у статті за грудень 1990 року з точністю передбачив події 2014-го року. Про свої спостереження у Facebook написав луганець Аркадій Венгеров, який вивчав в одній із луганських бібліотек старі газетні підшивки початку 90-х.

Статтю Чебаненка «У нас це неможливо» Венгеров випадково побачив в одному з номерів газети «Молодогвардеец» за грудень 1990 року.

«Матеріал називався «У нас це неможливо!». Побіжно пробіг поглядом текст, і брови у мене поповзли на лоба: в газеті чвертьвікової давнини був опублікований прогноз українсько-російської війни за володіння Донбасом! Збіглося все до найдрібніших подробиць. Потрібно лише замінити слова «союзний договір» на «Європейський Союз», – пише Венгеров.

Зауважмо, письменник Сергій Чебаненко був екс-заступником директора департаменту Луганської міської ради з питань внутрішньої та інформаційної політики. У своїй статті, написаній ще до розпаду СРСР, він згадав і «ополченців», і «донбаську республіку», і нагнітання істерії за допомогою створення в пресі образу «кривавих бандерівців».

Крім того, Чебаненко писав про підготовку сценарію «російської весни» луганськими елітами. Нібито у 1990 році в Луганську вже існував свій «антимайдан» (так званий «Народний рух Луганщини»), який погрожував відокремленням Донбасу від України в тому випадку, якщо УРСР не підпише «союзного договору». До речі, лідер цього своєрідного «антимайдану» Валерій Чекер досі живий і підтримує «ЛНР».

Читайте: Прогноз Stratfor – війна на Донбасі та ротація в уряді

БЕЗ КОМЕНТАРІВ