Політолог упевнений, що питання Криму навмисно замовчують

Політичний експерт Сергій Постоловський у коментарі 24 запевнив, що однією з причин того, що Путіну вдалося так легко окупувати Крим, була слабкість адміністрації Барака Обами. Він переконаний: якби США 2014 року надали Україні відповідну військову, технічну допомогу, летальну зброю, розвіддані, інструкторів, то ситуація могла бути зовсім іншою.

«Якби міжнародна спільнота показала Путіну свою позицію сили, особливо держави, які гарантували територіальну цілісність Україні – США і Велика Британія – навряд чи російський президент пішов би далі. Путін добре розумів, що у разі його кроків на Донбас чи загострення військової ситуації в Криму, могла б розпочатися велика війна. А він не був до цього готовий ні 2014 року і не готовий зараз», – підкреслив політолог.

За його словами, останні три роки ми бачимо, що питання Криму штучно замовчується – воно зникає з політичного і медіа-дискурсу.

«Є така тактика на замовчування. Це питання неприємне і дуже дратує наших західних партнерів з однієї причини: воно лежить в контексті Будапештського меморандуму, який підписувала Росія. Територіальну цілісність Україні гарантували, в першу чергу, США і Великобританія, а згодом до цього приєдналися Франція і Китай», – стверджує Постоловський.

Щоправда, як він зауважив, Україна почула чіткий меседж від нової адміністрації Дональда Трампа, що жодні санкції не будуть зняті з Росії, доки Крим не буде повернено Україні. Тому, запевнив фахівець, Україна може очікувати посилення санкцій у зв’язку із ситуацією в Криму.

Тим не менше,Україна, за його словами, має активізувати свою політику в напрямку інформаційно-роз’яснювальної роботи про факти репресій, які зараз відбуваються на півострові проти кримських татар і українських активістів.

Ці питання, на переконання Постоловсього, треба піднімати в ООН, на ПАРЄ, подавати позови до Європейського суду з прав людини.

Читайте: Є ризик відновлення відносин між США і РФ за наш рахунок – політолог

БЕЗ КОМЕНТАРІВ