Експерт переконаний, що у відносинах ПАРЄ і Росії ще триватиме криза

Росія активно намагається привернути до себе увагу в Парламентській Асамблеї Ради Європи. Однак нині її питання не на часі і кризовий стан у стосунках з РФ поки що так і буде залишатися. Таку думку у коментарі УНН висловив політолог Володимир Фесенко.

«Я вважаю, що в ПАРЄ є достатньо серйозні ознаки внутрішньої кризи. І зараз трішки не до російського питання. Бо спочатку потрібно вирішити кризову проблему з нинішнім президентом Педро Аґрамунтом, замінити президента і обрати нового. А далі питання РФ вже буде обговорюватися», – підкреслив політолог.

Він також зауважив, що РФ намагається шантажувати ПАРЄ через фінансову складову, однак доки питання Донбасу і Криму відкриті ситуація навряд чи зміниться.

«Російське питання воно також присутнє, Росія припинила фінансування. Це означає, що вони таким чином хочуть фінансово шантажувати Раду Європи і хочуть спровокувати питання про своє подальше перебування – або ПАРЄ повертає Росію, або Росія може піти з ПАРЄ. Фактично це шантаж. І відповіді на це питання на даний момент немає», – наголосив Фесенко.

«Існують, скажімо так, обмеження накладені на Росію і поки залишається проблема пов’язана з Кримом і Донбасом маловірогідно, що ці обмеження будуть знімати. Однозначно проти буде Україна і її союзники в ПАРЄ. Тому цей кризовий стан стосунків з Росією на мій погляд буде залишатися», – переконаний фахівець.

Крім того, він запевнив, що РФ намагатися консолідувати своїх друзів в ПАРЄ, щоб вони просували їх інтереси, однак поки що результатів це не дасть.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ