Пилип Духлій, блогер

Коломойський як не старався, не зміг заблокувати в Україні введення вільного ринку електроенергії.

Але наш ізраїльсько-швейцарський друг України, відчувши приплив патріотизму при новій владі, відступати не збирається. Він взявся за улюблену справу – вибивати пільговий тариф на електроенергію для своїх підприємств.

Зараз у судах розглядається дві справи від НЗФ Коломойського з метою заблокувати новий ринок і зупинити розрахунки на ньому. І в результаті у нас зараз розрахунки за «зеленим» тарифом зупинилися. Це на радість багатьох про те, що Україна посіла п’яте місце за обсягами введення «зеленої» генерації. Кілька місяців таких зупинок розрахунків – і інвесторів сюди вже і силою не затягнути.

По суті, те, що робить зараз Коломойський – це намагається вирішити свої питання через загрозу банкрутства «зеленої генерації», перекриваючи їм розрахунки.

Два дні поспіль під Укренерго приганяли робочих заводів Коломойського – Нікопольський і Запорізький завод феросплавів, Дніпроазот на підтримку судових позовів і гаслами, що підвищення електроенергії до ринкового рівня зупинить ці заводи. Але для цих підприємств, продукція яких іде на експорт, підвищення на 10% не може бути причиною зупинки, при тому, що це досить прибуткові підприємства, що дають у минулому і позаминулому роках по 2-3 млрд грн прибутку кожен. І це тільки те, що офіційно показали.

Тактика шантажу – улюблена тактика патріота. Так він вчиняв до 2014 року, вибиваючи для себе особливі умови і ціни. Саме тому ринкові принципи формування ціни на електроенергію так не подобаються. Тут незрозуміло з ким можна вирішити.

Адже повирішувати – це набагато простіше і дешевше, ніж вкладатися в модернізацію підприємств і підвищення їх енергоефективності.

А крайніми раптом виявилися «зелені» електростанції. Але навіщо вони потрібні, навіщо потрібні інвестори, якщо у нас є така прекрасна бабуся?

Джерело: Пилип Духлій