В Україні почнеться реалізація концепції «Нова українська школа»

Після трьох років дискусій в Україні стартує широка реформа освітньої галузі. 5 вересня депутати підтримали в цілому законопроект «Про освіту» (№3491-д), передає Українська правда.

«За» проголосували 255 нардепів, проти – 20, утрималися – 16. Відтак в Україні почнеться реалізація концепції «Нова українська школа».

До проекту було запропоновано 1705 поправок від народних депутатів.

У сесійному залі були провалені майже всі поправки, на яких наполягали депутати. Зокрема, щодо фінансування профтехосвіти з держбюджету, безоплатного забезпечення школярів посібниками, про релігійні школи, безоплатне харчування учнів, надання коштів на підвищення кваліфікації вчителів та щодо звільнення педагогів за сепаратизм.

Велика дискусія під час розгляду розгорілася з приводу мовного питання, зокрема щодо права вивчення мов національних меншин. Законопроект передбачає звуження використання мов нацменшин.

Міністр освіти Лілія Гриневич уточнила, що українську мову у школах починатимуть запроваджувати для дітей-представників меншин поступово.

«У п’ятому класі й потім розширюватиметься кількість предметів державною мовою. В 11-му дитина вчитиме всі предмети українською і лише кілька ­– мову, літературу – мовою меншин», – пояснила вона.

Під час розгляду також знову обговорювали питання доцільності запровадження 12-річної освіти. Зокрема, проти цієї норми виступали депутати від Радикальної партії. Так, її представник закликав «не робити зі школи шлюбну агенцію», а Олег Ляшко заявив, що «дівчата вагітними будуть сидіти за партами».

Такі висловлювання нардепів обурили міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, яка на своїй сторінці у Facebook засудила такі сексистські та ейджистські (дискримінація за віком) висловлювання та навела статистику, що частка українок, які народили у віці до 18 років, становить всього 1,27%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ