29 квітня президент Порошенко підписав указ про позбавлення громадянства народного депутата Андрія Артеменка

Народний депутат Андрій Артеменко, автор скандального плану замирення з Кремлем, якого президент Петро Порошенко позбавив громадянства України, залишився без мандата народного депутата України. Про це пише УНН

Відповідну постанову парламентарі підтримали 244 голосами 16 травня.

«Припинити достроково повноваження народного депутата України Артеменка Андрія Вікторовича, обраного в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, Радикальна партія Олега Ляшка, у зв’язку з припиненням громадянства України», – йдеться у тексті постанови.

Нагадаємо, раніше заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що Артеменко зможе відвідувати Верховну Раду, поки парламентарі не позбавлять його мандата.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 29 квітня президент Петро Порошенко підписав указ про позбавлення громадянства народного депутата Андрія Артеменка. Підставою став закон «Про громадянство», який не допускає подвійного громадянства в Україні. За словами самого Артеменка, у нього є громадянство Канади.

Нагадаємо, нардеп Артеменко раніше підтвердив наявність у нього плану щодо нормалізації відносин між Україною і Росією. Він уточнив, що в складанні проекту взяли участь кілька десятків депутатів Верховної ради з різних фракцій. За його словами, план складається з декількох пунктів. Перший передбачає проведення референдуму в Україні щодо можливості передачі Криму «в оренду» Росії на термін від 30 до 50 років (в статті NYT фігурувала цифра 50-100 років). Після закінчення цього терміну на півострові має пройти ще один референдум під контролем міжнародних структур, який визначить його остаточну приналежність.

Варто зазначити, що у Кремлі назвали ідею оренди Криму абсурдною.

Другим пунктом плану йде повернення Донбасу до складу України. При цьому, підкреслив депутат, до всіх учасників конфлікту, крім тих, хто вчинив особливо тяжкі злочини, застосують амністію. Далі, за словами політика, проводиться всеукраїнський референдум про особливий статус Донбасу, а також створюється фонд його «відродження», який «наповнять різні держави». При цьому Москва повинна буде вносити в цей фонд платежі за «оренду» Криму. Депутат вважає, що після виконання цих пунктів антиросійські санкції можна буде скасувати.

Артеменко також наголосив, що план передбачає нейтральний статус України: країна не вступатиме ні в НАТО, ні в ЄС, ні в Митний союз.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ