Відтепер попереднє ув’язнення зараховуватиметьться судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день

Верховна Рада нарешті скасувала так званий закон Савченко, який неодноразово піддавали критиці. Він, як відомо, передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі, передає Українська правда.

Автор законопроекту, за який 18 травня парламентарі віддали 227 голосів, повідомив, що серед 10 тисяч звільнених півтори тисячі скоїли повторні злочини.

«Фактично ми випускаємо злочинців, які створюють криміногенну ситуацію та збільшують зростання злочинності в країні», – сказав народний депутат, член депутатської групи «Відродження» Антон Яценко.

Відтепер, згідно із законом «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення)», попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день.

Суду дозволяється, при призначенні покарань, враховувати попереднє ув’язнення і пом’якшувати покарання або повністю звільняти засудженого від його відбування.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав так званий «закон Савченко» 23 грудня 2015 року. Він став першим законом, що його внесла депутат тоді ще «Батьківщини» Надія Савченко.

Читайте: Віктор Трепак: «Закон Савченко»: Залишити не можна скасувати

БЕЗ КОМЕНТАРІВ