Під час звіту в парламенті екс-чиновниця заявила, що виконала свою місію на посаді

Верховна Рада підтримала звільнення Валерії Гонтарєвої, яка з травня 2017 року перебувала у відпустці, з посади голови Національного банку України. За відповідний проект постанови №7500 15 березня проголосували 342 народних депутата.

Перед голосуванням чиновниця відзвітувала про результати своєї роботи.

«Нарешті, після 10 місяців очікування, я маю змогу доповісти Верховній Раді про результати моєї трирічної роботи на посаді голови Національного банку України», – сказала Гонтарєва.

«Від самого початку я наголошувала, що прийшла до Національного банку для проведення реформ. Тому, коли всі реформи, які негайно потребували українська економіка та банківський сектор були зроблені, я вважала свою місію повністю виконаною, і подала президентові офіційну заяву про відставку за власним бажанням», – заявила екс-голова НБУ.

Серед свої головних здобутків Гонтарєва назвала забезпечення макрофінансової стабільності, перехід на гнучкий валютний курс та започаткування нової монетарної політики інфляційного таргетування.

«Ми очистили банківську систему від неплатоспроможних банків і посилили її стійкість на майбутнє», – додала вона.

«Ми здійснили повну трансформацію Національного банку: перебудували всі процеси і перетворили його на потужну модерну європейську інституцію», – заявила Гонтарева.

«Я вважаю свою місію повністю виконаною, тому що реформи зроблені», – резюмувала нині вже колишня очільниця Нацбанку.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Валерія Гонтарєва раніше заявляла, що не планує повертатися на посаду глави Нацбанку. З 11 травня до 7 серпня 2017 року вона перебувала в оплачуваній відпустці. Для цього вона використала залишки щорічних відпусток з 2014 року. З 8 серпня до 26 вересня 2017 року очільниця НБУ відпочивала за свій рахунок та за рахунок відгулів.

У прес-службі НБУ стверджували, що Гонтарєва після 26 вересня вирішила залишатися у відпустці, але без збереження заробітної плати.

З 11 травня обов’язки очільника Національного банку України виконує Яків Смолій.

Нагадаємо, згідно з Конституцією, главу НБУ Верховна Рада призначає за поданням президента строком на 7 років.