За словами депутата, секретаріати парламентських фракцій отримали оновлений порядок денний, в якому немає проекту №7362

Верховна Рада 7 грудня не розглядатиме законопроект, що дозволяє парламенту висловлювати недовіру і звільняти керівництво антикорупційних органів. Про це повідомив народний депутат Мустафа Найєм у Facebook.

За його словами, секретаріати парламентських фракцій отримали оновлений порядок денний, в якому немає проекту №7362.

«Вони відступили. Законопроект, який давав парламенту право одноосібного звільнення глави НАБУ, САП і членів НАЗК знято з порядку денного і НЕ буде розглядатися Верховною Радою», – написав Найєм.

«Коли-небудь події цієї ночі увійдуть до підручників історії. Зараз просто повірте на слово: тверезість окремих політиків, реакція громадськості, ЗМІ та особисті контакти безлічі активістів в міжнародних організаціях зіграли не останню роль у цій історії», – додав він.

Они отступили. Законопроект, дававший парламенту право единоличного увольнения главы НАБУ, САП и членов НАЗК снят с…

Gepostet von Mustafa Nayyem am Mittwoch, 6. Dezember 2017

Народний депутат Сергій Лещенко раніше заявив: якщо парламент підтримає законопроект, який дозволить депутатам звільняти керівників антикорупційних органів простою більшістю голосів, Україна може втратити безвізовий режим із країнами ЄС.

«Крім скорочення допомоги в області безпеки з США, Україна також стикається з можливим переглядом безвізового режиму з ЄС. Він був наданий в результаті розпочатої антикорупційної реформи, яка зараз перебуває під загрозою через клептократичне керівництво України, в тому числі президента Порошенка», – написав Лещенко в Twitter.

Із закликом до Ради не голосувати за вказані рішення виступила міжнародна антикорупційна мережа Transparency International Україна.

Як відомо, проект Закону України № 7362 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю» Верховна Рада планувала розглянути 7 грудня. У разі ухвалення цього документа, антикорупційні органи потрапили б у залежність від керівництва держави, що означало б згортання в Україні антикорупційної реформи.

Законопроект був внесений до Ради 6 грудня главами фракцій БПП і Народний фронт Артуром Герасимовим і Максимом Бурбаком. Лідер Народного фронту Арсеній Яценюк заявив, що його фракція виступає за невідкладне ухваленя закону України про Антикорупційний суд і голосування в Раді за призначення аудитора НАБУ. При цьому він заявив і про підтримку знятого з порядку денного законопроекту.

Нагадаємо, 29 листопада Державна міграційна служба повідомила, що агента НАБУ затримали під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС. Тоді ж у конспіративних приміщеннях НАБУ пройшли обшуки.

30 листопада НАБУ заявило, що детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію з викриття корупційної схеми, а СБУ завербувала Пімахову для тиску на Бюро.

Сама Пімахова виступила з викривальною заявою та запевнила, що сама звернулася до правоохоронців, бо не знала, що Сергій Титенков – агент НАБУ.

Генпрокурор Юрій Луценко назвав методи НАБУ неприпустимими, детективів НАБУ обраними без конкурсу, а техніку, яку вони використовують, – незаконною.

Водночас у США жорстко розкриткували спроби відомства Луценка зірвати спецоперації НАБУ. Зокрема, держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що «для України немає сенсу боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу від корупції». На його думку антикорупційні інститути повинні підтримуватися, фінансуватися і захищатися.

Радник колишнього віце-президента США Джо Байдена Майкл Карпентер заявив, що рекомендуватиме скоротити урядову допомогу США Україні у разі, якщо Верховна Рада проголосує за звільнення глави Антикорупційного комітету Єгора Соболєва та глави НАБУ.