Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ припиняється з 1 квітня 2019 року

6 грудня Верховна Рада ухвалила проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією з 1 квітня 2019 року. За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів.

Громадський рух «Чесно» оприлюднив інфографіку, як фракції голосували за це рішення:

Законопроект, внесений президентом Петром Порошенком, передбачає припинення договору після завершення 10-річного терміну з дня його останнього продовження.

«Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією з огляду на його триваюче істотне порушення з боку РФ…. дозволить належним чином та ефективно захистити національні інтереси України у міжнародних відносина», – йдеться у пояснювальній записці.

«Припинення договору не впливає на права та обов’язки Російської Федерації та України, які виникли до його припинення», – наголосив під час виступу у парламенті заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця.

Голова комітету у закордонних справах Ганна Гопок пояснила, що договір припиняється з 1 квітня, а не розривається достроково для того, щоб у Росії не було можливості заявити, що вона не визнає одностороннє припинення.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за даними МЗС, між Україною та Російською Федерацією наразі є чинними 314 угод. Із 2014 року між Києвом та Москвою було укладено 453 угоди.

Довідка. Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною був підписаний 31 травня 1997 року тодішніми президентами двох країн Леонідом Кучмою та Борисом Єльциним. Держави офіційно визнали кордони одна одної і закріпили принципи стратегічного партнерства та повагу територіальної цілісності. Договір укладався терміном на десять років і його дія автоматично продовжувалася на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявляла іншій про своє бажання припинити дію документа шляхом письмового повідомлення не менше, ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.