Спікер парламенту Андрій Парубій у п’ятницю закрив восьму сесію

13 липня Верховна Рада завершила восьму сесію, а народні депутати пішли на канікули до вересня. Про це з трибуни парламенту оголосив спікер парламенту Андрій Парубій.

Голова Верховної Ради розповів, чого вдалося досягти депутатам за час восьмої сесії. Зокрема, за його словами, планувалося, що за цей час Рада ухвалить закон про Вищий антикорупційний суд, про національну безпеку, узгодить кадрові питання, а також розробить та узгодить план виконання угоди щодо євроінтеграції.

«І сьогодні ми можемо ствердно сказати: Вищий антикорупційний суд створений у цьому залі українським парламентом. З чим я вас і вітаю», – заявив Парубій.

«Масштабний закон про національну безпеку, який став вагомим кроком України до НАТО, ухвалений українським парламентом», – додав він.

Щодо кадрових питань, то вдалось вирішити питання Рахункової палати, Національного банку, Уповноваженого з питань прав людини.

«Так, у нас залишається питання Центральної виборчої комісії. Я переконаний, що це має бути першим питанням наступного засідання Верховної Ради», – сказав Парубій.

За його словами, Рада ухвалила майже  20 законів, необхідних для виконання угоди про європейську інтеграцію України, а також провели «потужну» діяльність у комітетах.

«Одне з ключових завдань, яких вдалось досягти, це створення міжпарламентської асамблеї Україна-Грузія-Молдова, що показує міжпарламентську співпрацю та українське лідерство в балто-чорноморському поясі. Поїздка спікерів Польщі, Молдови, України, Грузії у Вашингтон вже дала свій результат», – запевнив голова ВР.

Він додав, що ухвалення резолюції під час саміту країн східної Європи і є концепцією щита Європи, який створюють зазначені держави перед російською загрозою.

Крім того, Парубій зазначив, що впродовж сесії було ухвалено 88 законів у цілому. У першому читанні – 49, підтримано 37 постанов, а загалом ухвалено понад 157 колективних рішень українського парламенту.