Посилено відповідальність за розпивання алкоголю чи вживання наркотичних засобів

Верховна Рада посилила відповідальність військовослужбовців за вживання алкогольних напоїв, невиконання наказів командира та самовільне залишення військової частини. Нардепи 229 голосами ухвалили у другому читанні зміни до деяких законодавчих актів України, передає Українська правда.

Таким чином, відмова від виконання законних вимог командира (начальника) тягнутиме за собою штраф від 70 до 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи арешт з утриманням на гауптвахті до 7 діб. А ті ж дії в особливий період – штраф 145-285 неоподатковуваних мінімумів або арешт з утриманням на гауптвахті на 7-10 діб.

Самовільне залишення «строковиком» військової частини або місця служби, не поява вчасно на службі без поважних причин караються арештом з утриманням на гауптвахті до 5 діб. Повторне таке діяння – арештом з утриманням на гауптвахті на 7-10 діб.

Якщо те ж саме роблять військовозобов’язані та резервісти в разі зборів, їх оштрафують на 70-145 «мінімумів» чи посадять на гауптвахту на строк до 7 діб, а в особливий період – покарання буде жорсткішим: штраф 145-285 неоподатковуваних мінімумів доходів чи арешт з утриманням на ґауптвахті на строк від 7 до 10 діб.

Знищення чи пошкодження військового майна з необережності призведе до штрафу від 70 до 145 «мінімумів» і гауптвахти на строк до 7 діб, а в особливий період – від 145 до 285 «мінімумів» штрафу чи арешту з утриманням на гауптвахті на 7-10 діб.

Незаконне використання військовим при посаді службових машин і споруд, бійців у своїх цілях та інші зловживання владою, перевищення влади чи повноважень тягне на штраф 70-145 «мінімумів» чи гауптвахту до 7 діб, а в особливий період – штраф 145-285 «мінімумів» чи гауптвахта на 7-10 діб.

Недбале ставлення до військової служби, порушення правил бойового чергування (бойової служби), порушення правил несення прикордонної служби, порушення правил поводження зі зброєю, а також речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення, – такі ж покарання.

За розпивання алкогольних і слабкоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їхніх аналогів військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час зборів на території військових частин, військових об’єктів; поява їх на території військової частини чи несення служби у нетверезому стані, стані наркотичного чи іншого сп’яніння; відмова від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного та іншого сп’яніння – штраф від 70 до 145 «мінімумів» чи гауптвахта на строк до 5 діб.

Участь у таких діях начальників (командирів), невжиття ними заходів щодо відсторонення від обов’язків військової служби нетверезих осіб, приховування ними випадків розпивання алкогольних напоїв чи вживання наркотичних і психотропних речовин, появи на території військової частини у стані сп’яніння підлеглих та резервістів під час зборів караються штрафом від 145 до 215 «мінімумів» чи гауптвахтою від 5 до 7 діб.

Вживання алкоголю й наркотиків в особливий період чи повторна така дія впродовж року тягнуть за собою штраф від 215 до 285 «мінімумів» чи гауптвахту від 7 до 10 діб.

За бездіяльність військової влади (умисне нереагування на злочини чи саботаж підлеглих) планують штрафувати на 70-145 «мінімумів» чи саджати на гауптвахту на строк до 7 діб, а в  умовах особливого періоду – можуть оштрафувати й до 285 «мінімумів» і тримати на гауптвахті до 10 діб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ