Ухвалений ВРУ закон посилює штрафи для боржників, які не сплачують аліменти

Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання». Документ посилює відповідальність за несплату аліментів та збільшує термін звернення і період, за який може бути стягнуто аліменти, повідомляють у прес-центрі ВРУ.

«Народні депутати продовжили розгляд правок до підготовленого до другого читання проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання. На попередньому засіданні вони розглянули 54 правки зі 138», – ідеться у повідомленні.

У ВРУ стверджують, що новий закон повинен удосконалити прогалини у механізмі дотримання конституційного права дітей на достатній життєвий рівень та покращення їх матеріального забезпечення.

Також, відповідно до документа, посилюються штрафи для боржників, які не виплачують аліменти.

Так, закон зменшує сукупний розмір заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт. У разі скоєння повторного адміністративного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, передбачене застосування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт на термін від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.

Окрім цього, особи, які мають намір входити до складу уряду, а також обіймати посади заступників міністра чи реєструватися кандидатами у народні депутати і депутати місцевих рад, тепер повинні подавати заяви про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини понад 6 місяців.

Читайте: Перший пішов: у Києві неплатника аліментів відправили на громадські роботи