Нардепи внесли зміни до Земельного кодексу України

20 грудня депутати Верховної Ради продовжили мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. За це рішення віддали свої голоси 232 парламентаря.

Верховна Рада проголосувала за проект закону № 9355-5, який запропонував комітет парламенту. Згідно з документом, пропонується продовжити мораторій на продаж землі до 1 березня 2020 року.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада  ухвалила закон №7350 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель». Згідно з документом, дія мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення продовжується на рік – до 1 січня 2019 року.

6 жовтня 2016 року Верховна Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2018 року. Три фракції парламенту – «Народний фронт», «Батьківщина» та «Радикальна партія» – виступали за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення  як мінімум до 2020 року.

7 квітня лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що її політсила розпочинає підготовку до проведення всеукраїнського референдуму щодо продажу землі сільгосппризначення. Партія «Свобода» також приєдналась до цієї ініціативи.

Влітку 2017 року стало відомо, що МВФ відтермінував вимогу запровадження ринку землі в Україні.

Читайте: Європейська Феміда зобов’язала Україну скасувати мораторій на продаж землі