«Радикали» оголосили, що заблокували президію Ради

Народні депутати від фракції Радикальної партії вранці 31 серпня заблокували президію Верховної Ради України.

«Ми зараз заблокували президію парламенту», – написав лідер Радикальної партії Олег Ляшко на своїй сторінці у Facebook й виклав відповідну фотографію. У свою чергу нардеп-радикал Андрій Лозовий написав, що члени його фракції заблокували президію парламенту, «щоби не допустити особливого статусу Донбасу».

Водночас перевірити цю інформацію неможливо, оскільки представників ЗМІ наразі не пропускають у ложу для преси. Нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук на своїй сторінці у Facebook написав, що тих, хто блокує президію, закрили в залі засідань. «Наразі не відомо, з яких причин і за чиїм наказом зачинили зал парламенту і нас у ньому», – написав він.

Водночас під стінами Верховної Ради на площі Конституції зібрався багатолюдний мітинг проти внесення поправок до Конституції. Найбільше мітингувальників прийшли з прапорами ВО «Свобода» та «Радикальної партії Олега Ляшка». Є й менш відомі партії, зокрема, «Укроп», «Республіканська платформа» тощо. Мітингарів від будівлі Ради відділяє кордон силовиків, у дворі парламенту стоять кілька автобусів МВС. Протестувальники зайняли майже всю площу перед Радою, під Маріїнським парком стоїть сцена.

Як відомо, об 11:00 мало розпочатися пленарне засідання парламенту для розгляду питання про попереднє схвалення законопроекту №2217а про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Його положення про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей опоненти розглядають як «особливий статус» Донбасу та узаконення сепаратизму. На пленарному засіданні Ради виступить Президент України Петро Порошенко.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ