Володимира Гройсмана призначили Прем’єр-міністром України у 2016 році

У парламенті не вистачило голосів для того, щоби відправити прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та весь склад Кабінету міністрів у відставку. За це рішення проголосували лише 97 нардепів з необхідних 226. Про це пише Українська правда.

Перед голосуванням виступила член парламентського комітету з правової політики Наталія Новак, яка заявила, що комітет підтримав відставку прем’єр-міністра, і для неї особисто це символічно, оскільки голосувала проти призначення Гройсмана.

«Він обіцяв показати свою роботу, але жодного разу не звітував про діяльність уряду під своїм керівництвом», – сказала вона.

Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко заявив, що його фракція буде голосувати за відставку Гройсмана і дорікнув за співпрацю з МВФ, тарифи і «торгівлю землею і дешевою робочою силою».

Представник фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв заявив, що політсила не голосувала за цей уряд, але буде голосувати за його відставку.

Голова фракції «Народний фронт» Максим Бурбак та лідер фракції БПП Артур Герасимов заявили, що їхні політсили не будуть голосувати за відставку очільника уряду, оскільки країна поки перебуває у турбулентному стані, а відставка може мати загрозливі наслідки для воюючої країни.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що поважає рішення Гройсмана, але в ці «важкі часи» необхідно зберігати стабільність в країні, поки хтось «робить експерименти», тому уряд і парламент мають працювати.

«Я буду голосувати проти і закликаю до цього всіх народних депутатів», – заявив Парубій.

Після проваленого голосування за відставку з трибуни знову, дуже емоційно, виступив Гройсман, який подякував парламентарям і зауважив, що був готовий до будь-якого рішення та усвідомлює свою відповідальність.

Нагадаємо, 20 травня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що подає у відставку. Згодом він закликав парламент прийняти її.

Відставка прем’єр-міністра означала би відставку всього уряду, але його члени мали виконувати свої обов’язки до призначення нового Кабміну.

Володимира Гройсмана призначили Прем’єр-міністром України у 2016 році.