У напівпорожній залі парламенту  «за» подання Генпрокуратури проголосували лише 137 народних обранців

Верховна Рада України не змогла зняти депутатську недоторканність з голови фракції «Опозиційний блок» Олександра Вілкула.  Відповідне подання у парламент подав генеральний прокурор Юрій Луценко. Про це пише  Zaxid.net

У голосуванні взяли участь 245 нардепів.  У напівпорожній залі парламенту  «за» проголосували лише 137 народних обранців. «Проти» висловились 36, ще 70 – не голосували.

Сам Вілкул під час свого виступу заперечував свою вину і вимагав притягнути посадовців Генпрокуратури до відповідальності за зловживання владою.

Кримінальне провадження проти Вілкула складається з двох епізодів. Перший стосується передачі у травні 2011 року ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» понад 30 га земельних ділянок. Ця земля була колективною власністю колгоспу-комбінату «Катеринівський» у Нікопольському районі Дніпропетровської області. Вілкул тоді був головою Дніпропетровської ОДА і, за версією слідства, не мав повноважень для ухвалення подібних рішень. Це завдало збитки держбюджету на 480 тис. грн.

Нардепа звинувачують у порушенні ч. 2 ст 364 (зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки). Покарання передбачає до 3 років в’язниці.

Цієї статті стосується і другий епізод – щодо зміни цільового призначення 45 га землі, якою володіла ТОВ «Арт Ленд». Компанія звернулася до Вілкула з проханням змінити цільове призначення сільськогосподарських земель на землі промислового призначення в обхід встановленої процедури.

Вілкул, за даними слідства, особисто наказав голові Дніпропетровської РДА узгодити це прохання, незважаючи на те, що компанія не мала документів для цього. Пізніше рішення затвердив вже сам Вілкул. Компанія повинна була компенсувати 8,172 млн грн за зміну цільового призначення, але заплатила 3,032 млн грн.