Станом на травень 2018 року чисельність учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті із числа збройних підрозділів ОУН і УПА становила 1201 особу

6 грудня Верховна Рада розширила перелік борців за незалежність України у XX столітті, які можуть отримати статус учасника бойових дій. Зокрема, статус ветеранів отримають воїни УПА та «Карпатської січі». Про це інформує ВВС.

За проект закону, який вніс на голосування народний депутат Юрій Шухевич, проголосували 236 народних депутатів.

Законопроект передбачає надання статусу учасника бойових дій особам, котрі брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України в XX столітті в складі Української повстанської армії, «Карпатської січі», Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська січ», Української народної революційної армії (УНРА), а також озброєних підрозділів Організації українських націоналістів.

У проекті закону йдеться, що до сьогодні воїни УПА не мали статусу ветеранів та відповідної державної підтримки, тоді як військовослужбовці Радянської армії та КДБ такі гарантії мають.

За даними Всеукраїнського братства, станом на травень 2018 року чисельність учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті із числа збройних підрозділів ОУН і УПА становила 1201 особу.

У законі зазначається, що на основі цих даних розраховуватимуть бюджетні пільги, передбачені для учасників бойових дій.

Закон набуде чинності за три місяці.