Це перше рішення Комітету міністрів Ради Європи, присвячене суто кримській проблематиці

3 травня 2017 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо ситуації в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, яке стало першим комплексним документом головного керівного органу РЄ, присвяченим суто кримській проблематиці. Про це йдеться у повідомленні вітчизняного МЗС.

За словами міністра закордонних справ Павла Клімкіна, КМРЄ вимагає від Російської Федерації відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.  Ще одна вимога – забезпечити допуск до Криму лідерів Меджлісу, яким зараз заборонений в’їзд на півострів.

Очікується, що комісар з прав людини здійснить оцінку ситуації в Криму. Окрім цього, Рада Європи долучилася до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо анексованого півострова, схваленої в грудні минулого року, та вимагає повного її виконання.

Також Комітет міністрів Ради Європи у своєму рішенні визнав численні порушення прав людини у незаконно анексованому Криму та вкотре наголосив, що «такий акт з боку Російської Федерації є порушенням міжнародного права».

«Поряд з такими порушеннями прав людини як обмеження свободи слова та мирних зібрань, свободи релігії та переконань, відзначаються репресії проти національних меншин, зокрема, кримських татар», – йдеться у заяві.

Одним з центральних положень рішення є заклик забезпечити безперешкодний доступ правозахисних механізмів Ради Європи, зокрема її Комісара з прав людини, на тимчасово окупований півострів для здійснення моніторингу дотримання прав людини відповідно до їхнього мандату.

Як відомо, Комітет міністрів Ради Європи є виконавчим органом даної організації, що має право виносити обов’язкові рішення. Водночас КМРЄ не має засобів покарання країн-членів в разі їхнього невиконання, окрім політичного тиску.

Членами РЄ є 47 країн, включаючи всі держави-члени Європейського Союзу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ