Самопідйомна бурова установка «Петро Годованець», що належала до анексії Криму ДАТ Чорноморнафтогаз»

Верховна Рада запровадила мораторій на банкрутство державної акціонерної компанії «Чорноморнафтогаз» до 1 січня 2019 року. За ухвалення відповідного законопроекту №5370 в цілому з урахуванням пропозицій президента Петра Порошенка проголосували 230 депутатів при необхідних 226, передають Українські Новини.

Законопроект передбачає, що надані «Чорноморнафтогазу» спеціальні дозволи на користування надрами на окупованій території, термін дії яких закінчився в період анексії Криму, будуть автоматично продовжені на період тимчасової окупації.

У травні 2017 року Верховна Рада в другому читанні і в цілому підтримала законопроект №5370 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стабілізації діяльності «Чорноморнафтогазу». Однак у червні Порошенко ветував цей закон.

Тоді глава держави зазначив, що документ не може бути підписаний, оскільки він передбачав зупинку виконавчих проваджень та заходів примусового виконання судових рішень, що суперечить нормам Конституції України, якими закріплені обов’язковість судового рішення і забезпечення державою виконання судового рішення в установленому законом порядку.

100% «Чорноморнафтогазу» належить Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України».

17 березня 2014 року «влада» анексованого Росією Криму націоналізувала майно «Чорноморнафтогазу» на території півострова і в межах континентального шельфу.

Компанія зберегла юридичний статус на контрольованій Україною території та впродовж 2014-2015 років займалася роботою з відновлення документів на право власності на втрачені внаслідок анексії Криму активи.

Нині «Чорноморнафтогаз», зареєстрований в Києві, вживає заходів щодо налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів і формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації.

У жовтні 2016 року «Нафтогаз» і шість її дочірніх компаній – «Чорноморнафтогаз», «Укртрансгаз», «Лікво», «Укргазвидобування», «Укртранснафта» і «Газ України» ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати збитки, завдані незаконним захопленням нею активів групи в Криму.