Закон передбачає встановлення мінімальної частки телевізійних передач, зокрема інформаційних випусків, державною мовою впродовж доби

В Україні таки встановлять україномовні квоти на телебаченні. 16 березня Верховна Рада підтримала за основу відповідний законопроект. 244 нардепи проголосували «за», передає УНН.

Законом передбачається встановлення мінімальної частки телевізійних передач, зокрема, інформаційних випусків, державною мовою впродовж доби.

Крім цього пропонується встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, частка передач та/або фільмів українською мовою має становити не менше як 75% впродовж доби у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00, для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення встановити обов’язкову частку на рівні 50%.

Окремо законопроектом пропонується встановити обов’язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75% від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00.

На думку голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар, законопроект про квоти української мови на телебаченні може бути ухвалений в цілому через місяць.

«Я думаю, що вже за місяць ми спробуємо вийти на друге читання цього законопроекту, це означає, що через перехідний період, через буквально 4 місяці, українці зможуть побачити значно більше українського контенту і україномовного контенту в телеефірі», – сказала вона.

Сюмар також уточнила, що документ передбачатиме штрафи за невиконання норм закону, які застосовуватиме Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 9 березня під час церемонії вручення Національної премії ім. Т. Шевченка президент Петро Порошенко заявив, що найближчим часом запропонує проект закону про збільшення квот для української мови на телебаченні.

Як відомо, 8 листопада в Україні набув чинності закон про україномовні квоти на радіо. За три роки в ефірі повинно бути 35% української музики. У перший рік українські радіостанції повинні вийти на 25%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ