Дипломати сподіваються, що Росія не заблокує новий документ. Китай планує утриматися під час голосування

Рада безпеки ООН готує нову резолюцію щодо незалежного розслідування хімічної атаки на сирійських громадян у місті Хан Сейхун з урахуванням заперечень Росії та Китаю. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Велика Британія, Франція та США дещо переглянули текст резолюції. Згідно з документом, хімічна атака оцінюється як «жахливий» акт, що його закликають спільно розслідувати ООН разом з Організацією із заборони хімічної зброї для визначення відповідального за події.

У резолюції також міститься вимога до сирійського уряду надати інформацію про польоти з авіабази Шайрат, яку, на думку США, використовують для запуску хімічних атак. Також у документі міститься  попередження про санкції проти Сирії, якщо вона відмовиться від співпраці.

Кремль назвав ці положення неприйнятними, хоча президент Росії Владімір Путін закликав провести незалежне розслідування.

Голосування має відбутися 12 квітня на тлі візиту державного секретаря США Рекса Тіллерсона до Росії, де він планує закликати Кремль переглянути свою підтримку президента Сирії Башара аль-Асада, якого Захід звинувачує в атаці, внаслідок якої загинули 87 людей.

Дипломати ООН сподіваються, що Росія може і не заблокувати дану резолюцію. Тоді як Китай, який раніше також підтримав уряд Сирії, планує утриматися під час голосування.

Нагадаємо, 5 квітня ввечері відбулося засідання Ради Безпеки ООН, що його скликали після хімічної атаки на сирійське місто Хан-Шейхун. Однак воно закінчилося безрезультатно – Росія заблокувала резолюцію, назвавши її «категорично неприйнятною».

Заступник посла Росії в ООН Владімір Сафронков виступив проти проекту, заявивши, що він заснований на інформації від груп, які себе «дискредитували». Він також заявив, що ні Москва, ні Дамаск не несуть відповідальності за напади, додавши, що відеозапис атак «сфабрикували».