Подання щодо нардепа від «Опоблоку» передали голові Верховної Ради

Регламентний комітет Верховної Ради визнав подання Генпрокуратури про дозвіл на притягнення до відповідальності нардепа від «Опоблоку», екс-мера Харкова Михайла Добкіна достатньо обґрунтованим, передає Українська правда.

За це рішення 12 липня проголосувала більшість представників комітету.

«Комітет вважає, що подання щодо кримінальної відповідальності є достатнім, законним і вмотивованим, але має певні недоліки», – уточнив в.о. голови Павло Пинзеник.

«Щодо затримання, то комітет вважає подання законним, але не достатньо обґрунтованим та вмотивованим», – зауважив він.

Члени комітету визначили подання про згоду на арешт Добкіна також необґрунтованим.

Таким чином, Комітет Верховної Ради з питань регламенту рекомендуватиме парламенту лише зняти депутатську недоторканість з Михайла Добкіна. Всі три подання передали спікеру Андрію Парубію.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Генеральна прокуратура ініціює проведення експертизи, щоби з’ясувати точну суму збитків, що їх завдав державі народний депутат від «Опозиційного блоку» Михайло Добкін, перебуваючи на посаді міського голови Харкова.

Нагадаємо, 29 червня Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата від фракції «Опозиційний блок» Михайла Добкіна.

За даними ГПУ, Добкін звинувачується у тому, що він за попередньою змовою з групою осіб, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем на користь двох житлово-будівельних кооперативів, сприяв у заволодінні цими двома ЖБК («Авантаж» і «Житлобуд-1») 77,8 га земельних ділянок Харкова, завдавши збитків бюджету за оціночною вартістю на понад 226 млн грн.

Сам екс-мер Харкова стверджує, що споруди, збудовані на землях, які були виділені двом ЖБК не залишилися у власників цих кооперативів, а були передані у комунальну власність міста.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ