Автори законопроекту пропонують «урізати» кількість депутатів міської ради зі 120 до 25

Верховній Раді пропонують збільшити кількість районів Києва до 30, а також розширити повноваження мера столиці. Про це пише Україна молода.

Одним із співавторів законопроекту про зміни статусу міського голови Києва є нардеп Оксана Сироїд (фракція «Об`єднання «Самопоміч»). Вона переконана, що мер столиці часто безправний, а інколи навіть взагалі є заручником Президента, який призначає голову КМДА.

У законопроекті народні депутати пропонують надати меру повноваження, аналогічні тим, які є в інших містах, а також скоротити кількість депутатів міської ради до 25 (зараз їх 120).

Зарплати їм мають призначати таким чином, щоби вони самі не ухвалювали корисливих рішень. Крім того, більшість повноважень пропонується передати районним радам, а саму столицю поділити щонайменше на 30 районів (наразі їх 10).

Нинішній мер столиці Віталій Кличко з необхідністю змін погоджується, бо вважає, що керувати таким мегаполісом, як Київ, із застарілими законами надскладно.

«Виникає дуже багато питань і щодо вилучення податків, і щодо діяльності муніципальної поліції, і землі», – каже екс-боксер.

Київ має найбiльший iз регіональних бюджет і найбільшу концентрацію органів влади. Юридично містом керують дві людини: мер і голова столичної адміністрації. На практиці – це одна і та сама людина.

«У нас є двоголовий орел. От що робить мер? Він виступає як міський голова, головує на сесії та приймає рішення. Після обіду – дивиться, що ж я наприймав до обіду», – іронізує директор «Інституту розвитку територій» Юрій Ганущак.

Експерти нагадують, що схожі законопроекти вже не раз реєстрували в парламенті, але до фінального голосування вони так і не доходили.