Проект закону зареєстрував нардеп від БПП Олег Барна

Народний депутат Верховної Ради від фракції «Блок Петра Порошенка» Олег Барна пропонує парламенту запровадити покарання у вигляді штрафу за «публічний прояв сексуальної орієнтації». Про це йдеться в його законопроекті №8489, зареєстрованому 15 червня.

Згідно з документом, нардеп пропонує доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення статтею 180-2.

«Виготовлення, поширення продукції, яка містить інформацію про сексуальну орієнтацію особи, та публічні дії, спрямовані на пропаганду будь-яких видів сексуальної орієнтації, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 300 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5,1 тисячі гривень до 51 тисячі гривень)», – йдеться в законопроекті.

Ті самі дії, вчинені повторно, нардеп пропонує карати штрафом від 600 до 6 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 10,2 тис. грн до 102 тис. грн) і громадськими роботами строком від 40 до 60 годин.

Під публічними діями, спрямованими на пропаганду будь-якої сексуальної орієнтації пропонується розуміти «публічні марші, відриті зібрання, фестивалі, публічне використання специфічної символіки, поширення тематичних матеріалів у засобах масової інформації чи мережі Інтернет».

У пояснювальній записці депутат констатує моральне падіння суспільства, пов’язане з радикалізмом, насильством, пропагандою порнографії, сексуальними маршами. Барна заявляє, що необхідно обмежити подібні публічні заходи.

Як відомо, 17 червня в Києві пройшов Марш рівності, в якому, за даними правоохоронних органів, взяли участь 3-3,5 тис. людей.