Необхіднсть відставки Андрія Реви пов’язують, передусім, із низкою проблем, що спіткали внутрішньо переміщених осіб

Низка депутатів Верховної Ради зареєструвала проект постанови №8451 про визнання роботи Міністерства соціальної політики України незадовільною і звільнення із займаної посади міністра Андрія Реви.

Необхіднсть відставки Реви пов’язують, передусім, із недотриманням соціальних прав внутрішньо переміщених осіб.

«З огляду на неприйнятну ситуацію, яка склалася з дотриманням соціальних прав внутрішньо переміщених осіб, що стало наслідком невиконання міністром соціальної політики України Ревою Андрієм Олексійовичем своїх посадових обов’язків, керуючись пунктом 12 частини першої ст. 85 Конституції України, Верховна Рада України постановляє: 1. Визнати роботу Міністерства соціальної політики України незадовільною. 2. Звільнити Міністра соціальної політики України Реву Андрія Олексійовича з займаної ним посади», – йдеться в документі.

Автори постанови стверджують, що впродовж травня 2018 року українські правозахисні громадські організації фіксували затримки виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам, порушення з боку територіальних відділень Пенсійного фонду встановлених графіків виплати пенсій тощо.

За даними нардепів, зафіксовані факти несвоєчасної виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам, які після 2014 року жодного разу не поверталися на тимчасово окуповані території, проте в територіальних відділеннях Пенсійного фонду їм було повідомлено, що вони потрапили в «списки перевірки». Також була інформація про невиплату пенсій військовим пенсіонерам.

«На своєму офіційному сайті Пенсійний фонд України повідомив, що в зв’язку з технологічними змінами механізму проведення верифікації одержувачів пенсійних виплат змінилися терміни виготовлення виплатних документів на першу декаду травня для пенсіонерів з числа внутрішньо переміщених осіб. Незважаючи на це, 25 травня 2018 року на засіданні Верховної Ради під час години запитань до уряду міністр соціальної політики Рева зазначив, що проблем з виплатою пенсій внутрішньо переміщених осіб, які проживають на підконтрольній Україні тер торії, немає», – йдеться в пояснювальній записці.

Автори проекту постанови також заявляють, що дії Мінсоцполітики є порушенням ст. 46 Конституції України, яка гарантує громадянам право на соціальний захист і достатній життєвий рівень, а також міжнародних норм, в тому числі Керівних принципів ООН щодо внутрішнього переміщення всередині країни.