Згідно з поправкою, днем державного свята залишається лише 1 травня – Міжнародний день солідарності трудящих

До Верховної Ради надійшла ще одна пропозиція щодо встановлення вихідних та святкових днів в Україні. Група депутатів пропонує визнати 2 травня робочим днем. Про це пишуть Українські новини з посиланням на проект нової редакції Трудового кодексу, який готують до другого читання.

Згідно з врахованою Комітетом Верховної Ради з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення поправкою, днем державного свята, тобто неробочим днем, залишається лише 1 травня – Міжнародний день солідарності трудящих.

Інші державні та релігійні вихідні дні комітет залишив, попри законодавчі ініціативи деяких депутатів. Зокрема, пропонували поправки щодо скасування відзначення на державному рівні 8 березня, а 9 травня замінити на 8 травня – День пам’яті та примирення.

Також комітет відхилив пропозицію кількох депутатів, які пропонують встановити вихідними днями 7 і 8 січня.

Нагадаємо, 5 листопада 2015 року Рада ухвалила в першому читанні нову редакцію Трудового кодексу, який входив до переліку законопроектів, необхідних для лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

15 березня 2017 року комітет розглядав проект Трудового кодексу і рекомендував його до ухвалення в другому читанні. Однак через дискусії з приводу норми про заборону дискримінації у царині праці за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності комітет ухвалив рішення продовжити розгляд поправок до документа 11 квітня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ