Причиною високої кількості абортів автори законопроекту називають полювання за стовбуровими клітинами

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №6239 депутата від БПП Дмитра Голубова, що заборонить процедуру штучного переривання вагітності, крім окремих випадків. Наразі його направили на розгляд профільного комітету.

Згідно з документом, аборти дозволяються лише у випадках, коли вагітність несе пряму загрозу життю жінки, при наявності медичних показань щодо патології плоду, несумісної з життям, або якщо зачаття відбулося в результаті зґвалтування. Причому в усіх випадках обставини обов’язково має засвідчити комісія «відповідних експертів».

У пояснювальній записці також йдеться про те, що, давши право жінці вирішувати самостійно питання про проведення аборту, деякі країни не враховують право чоловіка на батьківство. А причиною високої кількості абортів автори законопроекту називають полювання за стовбуровими клітинами. Мовляв, саме «горе-бізнесмени» агітують жінок переривати вагітність.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, подібну ініціативу щодо заборони переривання вагітності намагались запровадити у Польщі. Однак, масові акції протесту вплинули на позицію влади країни з цього питання.

На даний момент аборти дозволені в Польщі лише у виняткових випадках – в разі серйозних вад розвитку у плода, наявності загрози життю матері або вагітності внаслідок зґвалтування.

Якщо новий закон отримав би схвалення в парламенті, аборти повністю би заборонили на всій території країни, а порушникам загрожувала би кримінальна відповідальність із покаранням у вигляді 5-річного тюремного терміну.

Читайте: Папа Римський дозволив всім католицьким священикам відпускати гріх аборту

БЕЗ КОМЕНТАРІВ