Рівень радіації в російському місті Сєвєродвінську 8 серпня після аварії збільшився в 16 разів

Департамент ядерної безпеки та охорони навколишнього середовища Норвегії (DSA) виявив мікроскопічну кількість радіоактивного йоду, виявлену в повітрі на півночі країни через кілька днів після вибуху під час випробування ракетного двигуна в Росії. Про це повідомляє Reuters.

DSA заявила, що виявила радіоактивний йод на своїй повітряній фільтростанції у Сванховді, що біля російського кордону. Зразки були зібрані в період з 9 по 12 серпня, а аварія в Архангельській області на півночі Росії сталася 8 серпня.

«Наразі неможливо визначити, чи пов’язано останнє виявлення йоду з аварією в Архангельську минулого тижня. DSA продовжує робити часті вибірки й аналізувати», – відзначили в DSA.

Такі вимірювання радіації не є незвичайними для Норвегії, оскільки станції моніторингу виявляють радіоактивний йод, приблизно, шість-вісім разів на рік, а джерело, як правило, невідоме.

Нагадаємо, 8 серпня у Росії на території військового полігону в Архангельській області стався вибух під час випробування рідинного реактивного двигуна. За даними Міноборони РФ, внаслідок інциденту загинули двоє людей, шестеро – постраждали. Російські ЗМІ називають інші цифри: нібито двоє людей загинули, а 15 – дістали поранень. 13 серпня стало відомо, що після вибуху ракети рівень радіації в Северодвінську перевищив норму в 4-16 разів. У США вважають, що вибух, який стався минулого тижня в Архангельській області Росії, був пов’язаний з програмою гіперзвукових крилатих ракет Кремля.