Юрій Бірюков вже чотири роки не може відзвітувати перед Global Medical Aid про розподіл гуманітарної допомоги

Міжнародна благодійна організація Global Medical Aid підозрює радника президента Порошенка Юрія Бірюкова у розкраданні препаратів і обладнання з гуманітарного вантажу на понад 20 мільйонів гривень. Про це повідомляє Страна. 

Радник президента Володимира Зеленського Іван Апаршин опублікував на своїй сторінці у соцмережі відповідний запит від керівництва організації до чинного гаранта Петра Порошенка.

«Прошу Вас дозволити мені, як Президенту Датської міжнародної благодійної організації Global Medical Aid запросити початок офіційного розслідування щодо БФ «Крила Фенікса» і/або Бірюкова Юрія щодо надання благодійної допомоги на суму понад 20 мільйонів гривень від Global Medical Aid БФ« Крила Фенікса», – йдеться в заяві.

Крім того у міжнародній організації заявляють що у 2014 році Бірюков зробив запит про надання гуманітарної допомоги, і в січні 2015 года дві вантажівки з гуманітарним вантажем були спрямовані в Україну. Орієнтовна вартість вантажу склала 20 мільйонів гривень.

Крім того керівник міжнародної організації розповів, що у 2015 році направляв декілька звернень до українського офісу благодійного фондлу Бірюкова про надання документів на отриманий вантаж. При цьому фонд, який очолює Бірюков постійно відкладав кінцеву дату отримання пакету документів.

«Впродовж весни – літа 2015 роки я багато разів відправляв нагадування про предотсавленіі документів і 3-4 рази приїжджав до офісу БФ «Крила Фенікса», і кожен раз мене переконували, що я отримаю документи найближчим часом. Більш того, мені повідомляли, що фонд «працює над складанням документів, хоча вони повинні були бути складені до передачі медикаментів і медичного обладнання кінцевим одержувачам і підписані ними в момент отримання вантажу. Я не розумію, чому мені не надають документи, які повинні були бути готові ще в 2015 році», –йдеться у зверненні керівника Global Medical Aid.

Через великий проміжок часу організації все ж надала незрозумілу документацію на якій не було жодного підпису і печаток.

«Я також кілька разів особисто писав Юрію Бірюкову. Всі мої наступні листи Бірюкову Юрію залишилися без відповіді. Таким чином, я досі не знаю, куди подівся гуманітарний вантаж, який був відправлений Global Medical Aid для БФ «Крила Фенікса» на суму 20 мільйонів гривень і можу зробити висновок, що медикамент і медичне устаткування не були передані на благо пацієнтів, як було заявлено, а були використані для особистого збагачення Бірюкова Юрія», – йдеться у повідомленні.

Голова фонду Ганс Фредерік Діденсборг просить відкрити офіційне розслідування діяльності радника президента України Юрія Бірюкова.