Політолог Сергій Таран вважає, що референдум у Нідерландах щодо підтримки Асоціації Україна-ЄС не матиме для нас негативних наслідків
Політолог Сергій Таран вважає, що референдум у Нідерландах щодо підтримки Асоціації Україна-ЄС не матиме для нас негативних наслідків

Референдум у Нідерландах ніяк не вплине на перспективи ратифікації Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Не може результат референдуму в одній країні, який ні до чого не зобов’язує, призвести до того, що решта країн ЄС змінять своє ставлення до асоціації.

Так директор Центру політичних та соціологічних досліджень Сергій Таран, прокоментував виданню Інформаційний Акцент можливі негативні підсумки референдуму щодо ратифікації парламентом Нідерландів Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

За словами політолога, цей референдум показує не так ставлення до України, як скептицизм у самому Європейському Союзі.

«Україна виявилася приводом для того, щоби євроскептики могли мобілізуватися і організувати цей референдум», – зазначив Таран.

Він наголосив, що економічна частина угоди почала діяти вже з 1 січня. Тому складно уявити, що після цього не запрацює й політична.

«Нідерланди хочуть зрозуміти, наскільки вони є впливовими і важливими в Євросоюзі. Проте навіть якщо результати референдуму покажуть, що більшість голландців не підтримають ратифікацію угоди, – це матиме швидше вплив на внутрішньополітичну кризу в їхній державі, ніж для України»,  – зауважив експерт.

Таран додав, що українська влада має взяти до уваги цю ситуацію та почати діяти.

«Було б непогано, якби наше громадянське і експертне середовище виявило себе і переключилося на Нідерланди. Відповідна кампанія мали би на меті отримати позитивний результат», – порадив він.

Нагадаємо, 6 квітня в Нідерландах відбудеться референдум щодо ратифікації парламентом країни Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Результати попереднього соціологічного опитування показали, що більшість мешканців країни виступають проти ратифікації Угоди про асоціацію нашої країни з Євросоюзом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ