Інтернет-платформи мають отримувати дозвіл або навіть сплачувати ЗМІ за демонстрацію їхніх новин користувачам

У зв’язку з поправками до законодавства Євросоюзу про авторське право, за які мають проголосувати члени Європарламенту, YouTube може почати надмірно блокувати контент. У такий спосіб відеохостинг спробує знизити юридичні ризики. Про це заявив виконавчий директор Google Кент Уокер, передає РБК Україна.

«У юридичній мові директиви ЄС також можна побачити ризик того, що Google News обмежуватиме свій вміст дуже короткими витягами з медіа», – сказав він.

Зміни до директиви про авторське право передбачають додаткові права для медіа у зв’язку з цифровим використанням їхніх публікацій. Найбільші суперечки викликала стаття 11, яка визначає права видавців ЗМІ, в яких закріплено, що Інтернет-платформи мають отримувати дозвіл або навіть сплачувати ЗМІ за демонстрацію їхніх новин користувачам. Також суперечливлю є стаття 13, згідно з якою на Інтернет-гігантів покладають відповідальність за порушення користувачами авторських прав на їхніх платформах.

Реформа, суть якої полягає в модернізації авторського права в епоху цифрових технологій, обговорювалася в Євросоюзі з 2016 року. Великі Інтернет-компанії, зокрема Google і Wikipedia, висловлювалися проти деяких статей реформи.